HANEFİ FIKHI El-Fıkhu’l-Hanefiyyü’l-Müyesser (4 Cilt Takım)

HANEFİ FIKHI El-Fıkhu’l-Hanefiyyü’l-Müyesser (4 Cilt Takım)
Yazar Prof. Dr.Vehbe ZUHAYLÎ
Çeviren Yusuf CİĞER

Barkod 9786057625120 
Eserin Dili Türkçe-Arapça
Kağıt Bilgisi Şamua Kağıt
Kapak Bilgisi Ciltli Sert Kapak
Cilt Adeti:  4 Cilt Takım
Sayfa Sayısı 2368
Ebat 17,5x24
Etiket Fiyatı 280,00 TL
Tanıtımını yaptığımız bu eser, Fıkıh Kurulları Üyesi Prof. Dr. Vehbe Zuhaylî’nin, Hanefî mezhebinin en temel kaynaklarından istifade ederek hazırladığı “El-Fıkhu’l-Hanefiyyü’l-Müyesser” adlı eserinin Türkçe tercümesidir. Bu eser Hanefî mezhebi fıkhının kolay ibareye sahip, manasının anlaşılması ve idrak edilmesi mümkün olan ve kaynak kitap olarak kullanılmaya uygun bir şekilde hazırlanmıştır.
Müellif bu kitapta Hanefîlerde en temel kaynaklardan kabul edilen Tuhfetü’l-Fükaha, Meraki’l-Felah, Tebyinü’l-Hakaik, Ellübap Şerhu’l-Kitap, Eddürrü’l-Muhtar, Reddü’l-Muhtar ve İhtiyar’la birlikte birçok kaynaktan fıkhın tüm konularını özetleyerek bizim istifademize sunmuştur. Bu eserde İslam fıkhının konularının hemen hemen tamamına ulaşma imkânına sahip olmaktayız.
İbadetler, muamelat, aile ve miras hukuku ve ceza hukukunun değişik alanlarına delilleriyle beraber vakıf olma imkânına erişeceğiz.
Yayınevimiz, Hanefî mezhebi fıkhının konularının tamamına kolay bir dille ulaşacağınız bu kıymetli eseri dilimize kazandırmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duymaktadır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
  • 280,00TL
  • 195,00TL

Etiketler: HANEFİ FIKHI El-Fıkhu’l-Hanefiyyü’l-Müyesser (4 Cilt Takım)