Teslimat & İade

TESLİMAT

Ödeme onayı ve Siparişin hazırlanması

Sitemizden verilen tüm siparişlerde alışveriş güvenliğini sağlamak amacıyla bir onay aşaması vardır. Siparişinizi oluştururken tercih ettiğiniz ödeme şekline göre ilgili departmanımız siparişinizin onayını alır ve siparişiniz hazırlanma sürecine girer.

Siparişin hazırlanma süreci;
- Havale / Eft siparişlerde sipariş tutarının banka hesaplarımıza yansımasıyla,
- Kredi kartıyla verilen siparişlerde BuharaKitap'ın veya ilgili bankanın güvenlik departmanının harcama onayıyla başlar.

Teslimat Süresi

Siparişinizin ödeme ve güvenlik onayının alınmasına takiben; satın aldığınız ürünler için farklı bir tedarik süresi belirtilmemiş ise en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Kargoya verilen ürünlerin teslimat süresi mesafeye bağlı olarak 1 ila 3 gün içerisinde değişmektedir. Siparişinizdeki ürün/ürünlerin tedarik süresinin uzaması yada tedarik edilememesi durumunda size tedarik zamanı konusunda bilgi verilecektir. Tedariğinde problem çıkan ürünlerde; ödemenin iade edilmesi isteyebilir yada ürünün tedarik edilmesi için bekleyebilirsiniz.

Teslimat ve Fatura Adresleri

Siparişleriniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz. 

İADE

Sitemizden satın aldığınız ürün ya da ürünleri teslim aldığınız tarih itibariyle 7 gün içinde, bizimle iletişime geçerek cayma hakkı kapsamında iade edebilirsiniz. 

İade gönderinizde ürünle birlikte orijinal ambalajı, varsa hediye ürünleri ve faturası da belirteceğimiz adrese gönderilmelidir.

Ücret iadeleri 3 iş günüde kredi kartınıza iade edilir. Havale, eft veya kapıda ödemeli alınan ürünlerde tarafımıza hesap numarasının verilmesinden itibaren 3 iş gününde iade gerçekleştirilir.

Ücretsiz kargo ile alına ürünlerin iadesinde kargo bedeli düşülerek ücret iadesi gerçekleştirilir.

Ürün kargosu tarafınıza hasarlı, hatalı, boş, ezik, yanlış, kırık, (ürün ya da fatura) eksik… bir şekilde ulaştıysa entegrasyon programı kargo görevlisi ile birlikte imza altına aldığınız Hasar Tespit ya da Durum Tespit Tutanağı'nı da bize göndermeniz gerekmektedir.

Size yanlış ürün gönderilmesi halinde ek kargo ücreti talep etmeden ürününüz değiştirilir. Kitapların sayfalarının yırtık olması durumunda da aynı işlem uygulanır.

Üründe bir sorun olmadığı halde talep edilen iade veya değiştirme işlemleri, fatura tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içinde yapılır.